Ieteikumi ceļošanai ar suni

Tuvojoties vasarai, aizvien aktuālāks paliek ceļojumu jautājums. Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku izvēlas brīvdienās doties kopā ar savu četrkājaino draugu. Šai rakstā esam apkopojuši padomus, kas palīdzēs sagatavoties ceļojumam kopā ar suni!

Pieradini suni pie ceļošanas

Ja plāno doties garākā ceļojumā ar suni, vispirms sarīko dažus izmēģinājuma braucienus, kuros pakāpeniski pieradini suni pie ilgākas uzturēšanās mašīnā, nakšņošanas svešās vietās un citām ceļošanas aktivitātēm. 

Ieplāno laiku mierīgai atpūtai un miegam

Ja jaunas pieredzes būs daudz, bet atpūtas - par maz, suns var palikt nervozs. Tādēļ atvēli gana daudz laiku mierīgai atpūtai un miegam (atceries, ka sunim ir nepieciešamas vairāk miega stundas, nekā cilvēkam - pieaudzis suns vidēji guļ 10-12 stundas diennaktī!). Ņem vērā, ka daudzi suņi jaunās vietās nespēj pilnvērtīgi atslābināties un līdz ar to arī miega kvalitāte var kļūt zemāka. Ja apzinies, ka Tavam sunim atslābināšanās var sagādāt grūtības, apsver iespēju konsultēties ar veterinārārstu par dabiskajiem nomierinošajiem līdzekļiem. Papildus vari ceļojuma somā līdzi likt YORA Dreamers gardumus, kam ir profilaktiska viegli nomierinoša iedarbība. 

Ievēro suņa ikdienas rutīnas

Iespēju robežās centies turēties pie suņa ierastajām ikdienas rutīnām, piemēram, ēdienreižu laikiem, rīta un vakara pastaigām. Ierasto rutīnu saglabāšana palīdzēs sunim mazāk satraukties. 

Sagatavo ēdienu un gardumus

Sagatavo līdzi ņemamo ēdienu - laicīgi pārliecinies, ka ēdiens ir pietiekamā daudzumā, jo ierasto barību ceļā papildināt var būt sarežģīti. Dod priekšroku ēdienam, ko drīkst glabāt ārpus ledusskapja - sausajai barībai un konserviem. Ja zini, ka Tev nebūs pieejams ledusskapis, izvēlies tādu konservu iepakojuma izmēru, ko suns var apēst vienā ēdienreizē. 

Ja Tavs suns ikdienā ir svaigēdājs un zini, ka Tev nebūs piekļuves ledusskapim, ierasto svaigbarību vari aizstāt ar konserviem ar augstu gaļas saturu vai kvalitatīvu sauso barību, kas ir pielāgota suņu dabiskā uztura vajadzībām.

Bezgraudu un citas augstas kvalitātes sausās barības un konservus atradīsi Zorro.lv piedāvājumāNeaizmirsti arī par garšīgiem un veselīgiem kārumiem. Mūsu interneta veikalā atradīsi plašu kārumu klāstu, no kuriem izvēlēties savam mīlulim piemērotākos! 

Parūpējies par nomierinošām aktivitātēm

Dodoties ceļojumā ar suni, parūpējies par aktivitātēm, kas suni gan nodarbinās, gan vienlaikus nomierinās. Vari ņemt līdzi, piemēram, ar ēdienu uzpildāmas rotaļlietas, ostīšanās paklājiņus, laizāmos paklājiņus un citas interaktīvās mantas. Suņiem nomierināties palīdz graušana, tāpēc ceļa somā noteikti ieliec kādu ilglaicīgi graužamu gardumu. Piemēram, Zorro.lv piedāvājumā atrodamos ESSENTIAL Foods liellopa ādas rullīšus, kaltētas mencas ādas vai liellopu ausis. 

Pārbaudi suņa dokumentus

Ja plāno ar suni doties ārpus Latvijas, noskaidro, kādas vakcīnas un dokumenti sunim ir nepieciešami. Ceļojot uz jebkuru Eiropas Savienības valsti, sunim ir jābūt vakcinētam pret trakumsērgu, čipētam un ar Eiropas Savienības pasi, taču atsevišķās valstīs var būt arī citas papildus prasības, piemēram, par attārpošanu u.c. 


Vēlam skaistus ceļojumus kopā ar četrkājainajiem draugiem!