Skarbā patiesība par suņu barībām!

Vai zināt, kas ir Jūsu suņa barībā? Kas vispār ir sliktas sastāvdaļas suņu barībā?

Jūs vēlaties savam sunim dot vislabāko barību, taču nav viegli saprast, kas tieši ir barības sastāvā. Uzziniet, kuras ir suņu barības sastāvdaļas, ar kurām nevajadzētu izvēlēties suņu barību, lai varētu barot savu mājdzīvnieku ar augstākās kvalitāties barību, ko Jūsu mīlulis ir pelnījis.
 Nevar uzticēties tikai zīmoliem jeb barības nosaukumam, jo ​​lolojumdzīvnieku barības uzņēmumi var izmantot trikus, lai viņu barība izskatītos labāka nekā patiesībā. Iepakojums un reklāmas var būt maldinoši, taču sastāvdaļu saraksts piedāvā patiesāku ieskatu par to, kas patiesībā ir jūsu suņa barībā.
Pārbaudiet suņu barības sastāvdaļu etiķeti, lai pārliecinātos, ka tajā nav nevienas no šīm parastajām, bet potenciāli kaitīgajām suņu barības sastāvdaļām. Jūs pat varētu vēlēties pārbaudīt savu pārtiku, jo dažas no šīm sastāvdaļām var atrast arī cilvēku pārtikā. Tā vietā izvēlieties kādu no ieteiktajām veselīgajām alternatīvām.

Gaļa un gaļas milti

Gaļa ir veselīga jūsu mājdzīvniekam. Gaļa ir lielākā daļa no jūsu suņa ikdenas uztura. Tomēr, ja redzat , ka sastāvā ir nevis “gaļa”, bet “gaļas milti” vai “gaļas un kaulu milti”, Jūs zināt, ka Jūsu mājdzīvnieks iegūst sliktāko gaļas avotu, ko viņš var saņemt no sausās barības!
Ja sausās barības ražotāji iekļauj vārdus “der visiem” un nesaprotamus sastāvdaļu nosaukumus, Jūs var tikai minēt, kas tajos ir ietverts. Šīs suņiem kaitīgās sastāvdaļas vienmēr ir pārpalikumi, un vienīgā
garantija ir tāda, ka netiek garantēts neviens kvalitātes standarts!
Sastāvdaļas var būt no slimiem, no beigtiem dzīvniekiem, no pārtikas preču veikalu gaļas nodaļām, kurām beidzies derīguma termiņš (komplektā ar plastmasas iepakojumu), vai pat var būt audzēji no dzīvniekiem.
Kad šis Frankenšteina izdomājums ir sagatavots, tas tiek pamatīgi karsēts, lai izslēgtu visus iespējamos patogēnus (tie noteikti ir). Šis process arī iznīcina lielāko daļu uzturvielu, kas varētu būt šajās apšaubāmajās sastāvdaļās.
Rezultātā tiek iegūts grūti sagremojams, uzturvielām nabadzīga barība, kas ''palielina'' olbaltumvielu procentuālo daudzumu jūsu suņu barības iepakojumā, bet dod ļoti maz izmantojamo olbaltumvielu Jūsu mājdzīvniekam.
Veselīga alternatīva ko meklēt sastāvdaļās: gaļa un gaļas maltītes
Meklējiet īstu gaļu, ko atpazīstat, piemēram, veselu atkaulotu vistu, tītaru, jēra gaļu, liellopa gaļu vai lasi, vai šīs gaļas maltītes. Šīs sastāvdaļas, iespējams, tiek apstrādātas mazāk un satur vairāk dabisko uzturvielu un izmantojamo olbaltumvielu.

Dzīvnieku izcelsmes blakusprodukti

Vēl viens nenoteikts olbaltumvielu avots. Dzīvnieku izcelsmes blakusprodukti ir visas dzīvnieku paliekas pēc tam, kad ir izņemta visa gaļa un kauli (iespējams, tie tiks izmantoti iepriekš minētajos gaļas un kaulu miltos).
Ko tas īsti nozīmē? Dzīvnieku izcelsmes blakusprodukti nav slikti. Tiesību akti nosaka, ka tiem nav jābūt spalvām, nagiem, matiem, ādām, knābjiem un citām neēdamām dzīvnieka daļām. Orgānu gaļa ir dzīvnieku izcelsmes blakusprodukts, un tā ir veselīga lolojumdzīvnieku barības sastāvdaļa.
Problēma ar dzīvnieku izcelsmes blakusproduktiem un iemesls, kāpēc tie ir iekļauti šajā sarakstā, ir tas, ka tie ir neatbilstīgi uztura ziņā. Nenosaukti dzīvnieku izcelsmes blakusprodukti var tikt tik ļoti apstrādāti,
ka mājdzīvniekam paliek maz barības vielu vai tās nav vispār.
Turklāt blakusprodukti bieži tiek iegūti lēti, tāpēc jūs nekad nezināt, vai jūsu mājdzīvnieka uzturā izmantotais blakusprodukts patiešām nodrošina vērtīgu uzturu. Ja vēlaties izmantot veselīgus dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus, meklējiet barību, kurā tiek izmantotas nosauktas dzīvnieku daļas, piemēram, sirds, aknas vai nieres, nevis nenosaukti un apšaubāmi dzīvnieku izcelsmes blakusprodukti.
Veselīga alternatīva: izvēlieties gaļu
Vēlreiz – kāpēc izvēlēties kaut ko citu, ja jūsu sunim un kaķim visvairāk nepieciešama īsta gaļa? Svaiga gaļa - uzturvielām bagāta un minimāli apstrādāta.

Gaļas buljons

Gaļas buljons ir vēl viens nenoteikts gaļas avots, ko iegūst ķīmiskas vai fermentatīvās hidrolīzes rezultātā no dzīvnieku audiem, kas nav pakļauti sadalīšanai. Būtībā tas ir jaukts “gaļas” buljons, kas ir pamatīgi apstrādāts. To izmanto kā aromatizētāju, to izsmidzina uz suņu barības, lai nomāktu nepatīkamas garšas un kompensētu faktiskās gaļas garšas trūkumu.

Saskaņā ar FDA „Attiecībā uz aromātiem lolojumdzīvnieku barība bieži satur "buljonu", kas ir materiāli, kas apstrādāti augstā temperatūrā, ar enzīmiem un/vai skābēm, lai veidotu koncentrētas dabiskas garšas. Lai pagatavotu kaķu barību ar vistas garšu, ir nepieciešams tikai neliels "vistas buljona" daudzums, lai gan barībai netiek pievienota vista.“

Veselīga alternatīva: izvēlieties labāku kvalitāti

Dzīvnieku pārstrādes vai jebkāda veida buljona iekļaušana norāda, ka pārtikā ir iekļauts nepietiekams gaļas proteīns. Galu galā, ja pārtikā ir daudz veselīgas, barojošas un olbaltumvielām bagātas gaļas, kāpēc ir vajadzība pievienot gaļas garšu?


Kā atpazīt labu suņu barību?

Super-premium, minimāli apstrādātas barības satur, piemēram, brīvās turēšanas vistas gaļu, organiskos dārzeņus un svaigus augļus, kas papildināti ar antioksidantiem.

Kvalitatīvas barības nesatur lētas, apšaubāmas sastāvdaļas, kuras daudzi ražotāji izmanto, lai gūtu lielu peļņu vai padarītu barību neiespējami lētu.

Diemžēl lieli, populāri brendi sauc savas barības par premium barībām, bet apskatiet to sastāvu! 

Mēs. Zorro.lv savā mājaslapā esam izvietojuši TIKAI augstākās kvalitātes barības, kas palīdz mīluļiem sakārtot veselības problēmas un uzturēt sevi formā ikdienā!

Cena ne vienmēr ir kvalitātes rādītājs, taču sastāvdaļu saraksts nemelo – ja vien protat to izlasīt. Pirmais solis ir pārbaudīt, vai šīs sastāvdaļas nav Jūsu suņa barības sastāvā. Ir tik daudz labu, veselīgu barības veidu, ko varat iekļaut sava suņa uzturā. Ieprieciniet savu suni ar augstākās kvalitātes barību!